Wszystko o Wiedźminie ( Gości zachęca do Zarajestrowania)

Wszystko o Wiedźminie

Ogłoszenie

Witamy na forum o Wiedźminie!

#1 Dzisiaj 16:56:44

iPooDD

I am a Legend

1308477
Zarejestrowany: 2008-02-01
Posty: 22
Punktów :   

Szybka Biografia

Andrzej Sapkowski jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, z wykształcenia ekonomista. Karierę literacką zaczynał jako tłumacz, przekładając na język polski opowiadanie Słowa Guru w Fantastyce. Popularność zdobył cyklem opowiadań i pięciotomową sagą o wiedźminie (pierwsze opowiadanie ukazało się w grudniu 1986 w miesięczniku "Fantastyka"). Oprócz tego wydał esej o Rycerzach Okrągłego Stołu Świat króla Artura. Maladie, leksykon miłośnika fantasy Rękopis znaleziony w Smoczej Jaskini, poradnik dla osób zaczynających grać w RPG pt. Oko Yrrhedesa, powieści z cyklu o Reinmarze z Bielawy oraz wiele opowiadań i artykułów w czasopismach i zbiorach opowiadań.

Andrzej Sapkowski jest laureatem wielu nagród literackich polskich i zagranicznych, w tym Paszportu Polityki oraz pięciokrotnie nagrody im. Janusza A. Zajdla (najczęściej nagradzany autor w historii nagrody) za opowiadania Mniejsze zło (1990), Miecz przeznaczenia (1992), W leju po bombie (1993), oraz powieści Krew elfów (1994) i Narrenturm (2002). Jego książki zostały przetłumaczone na język czeski, francuski, hiszpański, litewski, niemiecki, rosyjski, portugalski, a ostatnio na angielski. Na podstawie jego literatury powstały: komiks, film pełnometrażowy, serial telewizyjny, gra fabularna.

W oparciu o cykl wiedźmiński powstała także komputerowa gra RPG, której premiera miała miejsce 26 października 2007 r. Andrzej Sapkowski jest konsultantem tego tytułu.

Obecnie pisarz pracuje nad fantastyką umiejscowioną w czasie II wojny światowej.


Ja jestem panem i mistrzem miecza
Zobacz magię w moich oczach
Ta moc staje się moją nieskończoną klątwą
Wiedźmin to moje imię

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pladopcja psa ze schroniska porady